Xtube Boxer ısı değiştiricileri, XLG firmasının patenti altında geliştirilmiş dizayna sahip Kazıma Yüzeyli tip bir ısı değiştiricidir.

Borulu ısı değiştiricinin boru demetininin iç kısmından servis akışkanı (ısıtıma veya soğutma amaçlı) geçerken. Borularaın dış yüzeyine tema sedecek şekilde kabuk kısmından ürün geçmektedir. Isı değiştiricinin üzerinde bir elektrik motoru ve redüktör grubu bulunmaktadır ve bunlar bir rotor vasıtası ile ileri-geri hareket eden bir pistonu tahrik etmektedirler. Bu piston tarafından tahrik edilen kazıyıcı elemanlar ürünün geçtiği boruların dış yüzeyini sürekli olarak temizlemektedir. Ayrıca bu sayede ürün karıştırılmakta ve yüzeyde yanma/gibi ürünü bozabilecek oluşumlar engellenmektedir.
Avrupa Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği (97/23/CE) ve özelliklerine göre tasarlanmış ve üretilmiştir ve CE işareti gerekirse verilmektedir.

 

Vymenniky_tepla_BoxerUygulamala alanları:
Vizkoz ve yapışkan özeliklere sahip akışkanların ısıtma veya soğutma uygulamaları
Isıya hasas ürünlerin ısıtılması
Kristalizasyon riskine sahip ürünlerin soğutulması

Malzemeleri:
Tüpler ve diğer ıslak yüzeyler, kazıyıcı öğeleri dışında, paslanmaz çelik AISI – 316L . Kazıyıcı yüzeyler bakır-nikel alaşımları, paslanmaz çelikler veya uygulamaya bağlı olarak plastik ( PEEK , vb ) dahil olmak üzere çeşitli kombinasyonlarda üretilmektedir . Korozif sıvılar işleme durumunda Östenitik (dublex) çelikler kullanılabilir.

Akışkanların temas etmediği yüzeyler AISI 304 paslanmaz çelikten imal edilmiştir .

Bağlantılar:
Kurulum kolaylığı ve esneklik kolaylaştırmak için XTube Boxer ® ısı değiştirici tüm bağlantılarda ISO standart kelepçeler kullanılır.
Gerekirse, ısı değiştiricinin kurulum ve boru tesisatı ile eşleşmesini sağlamak için yüksükler, contalar ve yüksek basınç kelepçeleri sağlanabilir.
Tasarım koşulları:
Sıcaklık Minimum / maksimum izin verilen: -40 ° C / +400 ° C
Basıncı Minimum / maksimum izin verilen: Vakum / 10 Bar (g ) .
Yüksek basınçlar ve sıcaklıklar talep üzerine mümkündür.

Standart boyutları:
XTube Eşanjörler Boxer ® B-Tipi çeşitli uzunluklarda temin edilebilir, standart boyutları yaklaşık 3000 ve 6000 mm dir.
Standart modeller 10-60 m2 aralığında ısı transfer yüzeylerine sahiptir.
DeğiDikey yada yatay pozisyonda çalışabilir