XTube ® Monotube ısı değiştirici paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve iki eş merkezli iç içe geçmiş iki borudan aloşmaktadır. Akışkanlardan Kirli olanı iç boru içerisinden, temiz akışkan ise iki boru arasından geçmektedir.

Boru çapları oranı, çalışma akışkanının akış hızına göre seçilen farklı boru çaplarından oluşur. Korugasyonlu  borular önemli ölçüde ısı transferinin verimini artırmak için kullanılır ve bu sayrede gerekli ısı eşanjörünün büyüklüğü minimize edilir.

Birimleri Avrupa Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği (97/23/CE) özelliklerine göre tasarlanmış ve üretilmiştir ve CE işareti gerekirse içerir.

Malzemelerimonotube_1

Ürün ( iç boru ve dirsek ) ile temas eden tüm parçalar paslanmaz çelik AISI 316L yapılmıştır. Korozif sıvılar işlemek için gerekirse dubleks alaşımları de mevcuttur.

Servis tarafında paslanmaz çelik AISI – 304 yapılmıştır ama istenirse de AISI – 316L kullanılabilir.

Akışkan ile temas etmeyen kısımlar paslanmaz çelikten -304 imal edilmiştir.

Eşanjörünün dış yüzeyi mat bir renge sahiptir ama ürün ile temsa eden kısımlar Ra ≤ 0.8 mikron gibi düşük pürüzlülüktedirr.

Bağlantılar

Birimleri XTube kurulumu ve denetim hızlandırmak ve kolaylaştırmak için ” kelepçe ” dahil ® Monotube Eşanjörler ISO standartlarına uygun bağlantılarla dizayn edilmiştir.

Tasarım kodlarının özel işlem koşulları veya gereksinimlerine bağlı olarak; XTube standart koşulları tasarım ® Monotube değiştiriciler şunlardır:

Tasarım koşulları

 

Sıcaklık Minimum / maksimum izin verilen: -40 ° C / +180 ° C

Basıncı Minimum / maksimum izin verilen: Vakum / 10 Bar (g)
Birimleri Avrupa Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği ( 97/23/AT ) ve özelliklerine göre tasarlanmış ve üretilmiştir ve CE işareti gerekirse verilmektedir.Daha yüksek basınçlar ve sıcaklıklar talep edilir ise mümkündür.

 

monotube_2