XTube ® Tripletube eşanjör paslanmaz çelikten üretilmiş ve üç ya da dört iç içe geçmiş korugasyonlu borudan  oluşur.

Vizkoz akışkan (veya ürün) eş merkexli bu üç borunun ikinci ve üçüncüsü arasında kalan halka kesitli kısımdan akar. Servis akışkanı ise hem en iç ve hem en dıştaki kesitleri kullanarak ürünün aktığı kanalı tüm yönlerden sarmalar. Boruların korugasyonlu olması nedeni ile yüksek ısı transfer verimi elde edilir ve yüzeyde olauaşacak kirlenme daha zor hale gelir.

Birimleri Avrupa Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği (97/23/CE) özelliklerine göre tasarlanmış ve üretilmiştir ve CE işareti gerekirse içerir.producto-t-arriba

Uygulama verileri veya müşteri tercihi ile bu taleplerine uygun ürün oluşturulabilir.

Uygulama alanları:

Muz kreması, Domates püresi,  karamela, yemek sosları  gibi yüksek vizkozitede veya yapışkan ürünlerin ısıtılması veya soğutuması

Üretim malzemeleri

Tüm ürün ıslanan parçalar ( iç tüp ve dirsekler vb ) AISI 316L paslanmaz çelikten imal ancak daha agresif sıvılar için dubleks paslanmaz çelikler de alternatif olarak  mevcuttur .

Akışkanların temas etmediği  yüzeyler AISI 304 paslanmaz çelikten imal edilmiştir .

Bağlantılar

Birimleri XTube kurulumu ve denetim hızlandırmak ve kolaylaştırmak için ” kelepçe ” dahil ® Monotube Eşanjörler ISO standartlarına uygun bağlantılarla dizayn edilmiştir. Eşleşen yüksükler, kelepçeler ve contalar montaj amaçlı müşteri tarafından isternir ise müşterilerin boru sistemine bağlantı sağlamak için istek üzerine temin edilebilir.

 

Dizayn limitleri:

Minimum ve maksimum izin verilen çalışma sıcaklığı : -40 ° C / +180 ° CXTube içinstandart tasarım şartları ® Tripletube ısı değiştirici şunlardır :

Minimum ve maksimum izin verilen çalışma basıncı : 25 Bar ( g ) / Tam vakum
Yüksek basınç ve sıcaklık istek üzerine mümkündür .